את מי לתבוע ועל מה?

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
gyfj
הודעות: 1
הצטרף: 17/08/2022 - 18:21:05

את מי לתבוע ועל מה?

שליחה על ידי gyfj »

הועד סגר את חשבון הבנק. בנוסף שני בעלי דירות בנו (באופן בלתי חוקי כנראה) דירות נוספות ומשכירים אותן. הועד לא עושה עם זה כלום, וגם פטר את את הדירות החדשות מתשלום ועד בית. מידי פעם פוטר גם דירות אחרות מתשלומים. (התשלום אמור להיות על פי שטח ובמקור כל הדירות שוות בשיטחן).

דיברתי וגם שלחתי מכתב רשום לועד הבית, הוא מסרב לנהוג על פי החוק. נראה שאין מנוס מהגשת תביעה. השאלה את מי לתבוע? על מה ואיזה סכום? את הועד על כך שאין חשבון בנק? את הועד על גביה בלתי חוקית? איזה סכום לבקש כהחזר? כל מה ששילמתי? לתבוע את אלו שבנו דירות חדשות שלא משלמות? לתבוע אותן על בניה בלתי חוקית? על הגדלת צפיפות? על אי תשלום? משהו אחר?

מהעירייה קיבלתי תגובה קצת מתחמקת שלא ידוע לה על הדירות החדשות או על היתרי בניה. מעבר לזה לא קיבלתי תגובה מהעירייה, והם מתעלמים ומתחמקים ממני. ככה שאני לא יודעת מה בדיוק העבירות אם ישנן. בכלל לא ברור כמה צריך לגבות מהדירות החדשות. לא ברור מה שיטחן, וראיתי פסקי דין על דירות מפוצלות שועד הבית דרש מהם יותר כסף בגלל העומס על התשתיות והגדלת הצפיפות.
razadv
הודעות: 118
הצטרף: 11/01/2022 - 14:39:59

Re: את מי לתבוע ועל מה?

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

כידוע, לנציגות אין סמכות לפטור דייר מחובת התשלום הקבועה בסעיף 58(א) לחוק המקרקעין, אלא לדיירים בלבד.
כלומר, על מנת לפטור דייר מחובת התשלום על הדייר לקבל הסכמת 100% מבעלי הדירות לפטור או הקלה שכאלה.
משכך הפטור שהנציגות נתנה לדייר - אין לה כל תוקף משפטי.
סגירת חשבון הבנק צריכה להתקבל ברוב של אסיפת דיירים שלה נרשם פרוטוקול כדין. כל עוד לא בוצע הדבר - אין כל תוקף משפטי לסגירת החשבון.
כל זאת יש לתבוע אצל המפקחת על רישום המקרקעין.
יש לתבוע את הדיירים על הבנייה הלא חוקית גם כן.
יחד עם זאת לא ניתן להעלות את חלקה של הדירה בתשלומי הועד בעד בניה לא חוקית, אלא אם התוספת נרשמה כדין בנסח הטאבו.

בהצלחה,

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”