פיצול ועד בית

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
אליהו@
הודעות: 1
הצטרף: 16/08/2022 - 15:14:30

פיצול ועד בית

שליחה על ידי אליהו@ »

הי שלום ברצוני לדעת מספר דברים לפני שאני לוקח את הועד בית.
א. בניין מושתף בעל 2 כניסות איך אני יכול לפצל את הועד, מקריאה אני מבין שצריך הסכמה של שינוי התקנון המצוי, רק לא הבנתי האם צריך לזה 2/3 מבעלי הדירות, או מבעלי האספה החוקית?
razadv
הודעות: 118
הצטרף: 11/01/2022 - 14:39:59

Re: פיצול ועד בית

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

מורנו סעיף 59(א) לחוק המקרקעין כי עסקינן בבית מורכב.
בפסיקה נקבע כי ככל והדיירים אינם מעוניינים בהפרדה רכושית אלא בהפרדה ניהולית (ניהול הבית באמצעות נציגות נפרדת), היינו "בית מורכב לא מוצמד"- הרי שיש לפנות למפקח על רישום המקרקעין שיורה כן.
ככל והדיירים מעוניינים גם בהפרדה רכושית/קניינית (גם ניהול הבית באמצעות נציגות נפרדת וגם רישום נפרד של הזכויות), היינו "בית מורכב מוצמד" - יש לרשום זאת בתקנון מוסכם.
מורנו סעיף 62(א) לחוק המקרקעין כי רישום תקנון שכזה מחייב הסכמת רוב בעלי הדירות ששני שלישים מהרכוש המשותף מוצמד לדירותיהם (לא ממשתתפי האסיפה).

בהצלחה

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”