איטום מעטפת הבניין

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
לוני

איטום מעטפת הבניין

שליחה על ידי לוני »

שלום, בבניין שבו אני גרה הועד ברוב קולות החליט על איטום הגג ודרש מכל דייר סכום כסף. הבנו שזהו רכוש משותף, למרות שחלקנו דאגנו לרטיבויות שהיו לנו במסגרת אחריות הקבלן. (בננין בן 5 שנים). עתה הועד מתכוון לאטום את כל מעטפת הבניין, שמן הסתם הסכום יהיה הרבה יותר גדול מכל דייר, וזאת מכיוון שיש רטיבויות מהגשם לחלק לא מבוטל של דיירים. אני באופן אישי לא נמצאת בצד שמועד לפורענות של רטיבויות ומבחינה כלכלית כאם יחידנית אין לי כסף מיותר לתרום לטובת העניין. הועד כבר הודיע שהוא הולך לרתום את האגודה לתרבות הדיור , כדי שמן הסתם לא יתקל בסרובים, ואני שואלת האם יש משהו שחוקית פותר אותי מלשלם, קראתי שבמקרים של במצב סוציואקונומי נמוך יש פרוטוקולים שפותרים מתשלום במצב כזה, אני לא בטוחה אם זה אכן קיים, ורציתי לשמוע למסיונך המושכל האם יש איזשהי פירצה שעשויה לעזור לי ומתשלום שהולך להסתכם באלפי שקלים. תודה מראש, לוני.
razadv

Re: איטום מעטפת הבניין

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

מורנו סעיף 58(א) לחוק המקרקעין אשר לחובה המוחלטת החלה על כל בעל דירה לשאת כדי חלקו בהוצאות ההחזקה התקינה של הרכוש המשותף.
משמע, החוק אינו משמיע הסדר המאפשר "הנחה" אלא אם הדייר קיבל הסכמה של 100% מבעלי הדירות ליתן לך הנחה.

בהצלחה

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”