עזיבת חשבון בנק משותף לאחר פרישה מועד הבית

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
goodnick
הודעות: 1
הצטרף: 24/09/2022 - 09:45:39

עזיבת חשבון בנק משותף לאחר פרישה מועד הבית

שליחה על ידי goodnick »

שלום,

הייתי בועד בית עם עוד שלושה אנשים. לפני מספר שבועות ביקשתי לעזוב ושאר חברי הועד קיבלו את זה (בשמחה יש לומר, הסידור הזה לא התאים לאף אחד מאיתנו).
על מנת לצאת מחשבון בנק הועד, נאמר לי שעליי לעשות אסיפת דיירים, לקבל הסכמה של לפחות חצי מהדיירים ולבקש משאר חברי הועד להגיע ביחד לבנק כדי לאשר ולחתום על הוצאתי מהחשבון המשותף.

האם הדבר הזה תקין? נשמע לי מאוד מוזר שאני תלוי באישורם ובזמינותם של כל-כך הרבה אנשים שונים בשביל להחליט עבורי דבר שכזה.
ואם התשובה היא שזה תקין, תיאורטית, יכול להיות מצב שבו לא יהיה רוב שיסכים שאני אעזוב ואאלץ להישאר חלק מחשבון בנק שאין לי שום חלק בו? כי אם כן, זה נשמע לי הזוי לחלוטין.

מקווה שאני שואל במקום הנכון.

תודה.
razadv
הודעות: 149
הצטרף: 11/01/2022 - 14:39:59

Re: עזיבת חשבון בנק משותף לאחר פרישה מועד הבית

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

מורנו סעיף 5. (א) לתקנון המצוי במסגרת חוק המקרקעין כי קביעת דרכי ניהולו של הרכוש המשותף והשימוש בו, קביעת ההוצאות הכרוכות בכך, מינוי נציגות, אישור החשבונות והסדר הענינים האחרים הנובעים מהשכנות בבית המשותף יקבעו באסיפה הכללית.

מורנו סעיף 12. (א) לתקנון המצוי כי החלטות האסיפה הכללית יתקבלו ברוב דעות (51%).

לכן, הדרישות הן סבירות ותקינות.

בהצלחה,

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”