עיצוב של סלון אחרי שיפוץ

פורום בנושאי עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות. בניהול אודרילי(אור לי הראל), אדריכלית ו-מעצבת פנים, בדגש על עיצוב בצבע (http://www.batim.org.il/color).

מנהלים: זוהרה, odrieli

שלח תגובה
hanaG10

עיצוב של סלון אחרי שיפוץ

שליחה על ידי hanaG10 »

אנחנו עומדים לסיים שיפוץ מקיף של הקומה התחתונה בבית שלנו (בלי מעצב או אדריכל, בעלי ואני תכננו לבד) ורציתי לקבל עצות בנוגע לעיצוב של הסלון.
קודם כל, ראיתי שזה אופנתי היום לקחת ספה בצבע אחד וכורסאות בצבעים שונים, מה ההיגיון בבחירה של הצבעים? האם אני צריכה שהצבעים יהיו דומים או שאני יכולה לשחק עם הצבעים ככה שיהיה יותר צבעוני? ואם אני מחליטה לצבוע קיר מרכזי בסלון בצבע אפור בהיר אספלט כזה, זה לא אמור להשפיע על הצבעים של הספות, נכון? כי זה צבע די נייטרלי, לא? ומה לגבי הסגנונות של הרהיטים - הם צריכים להיות באותו סגנון כדי שזה ייראה כמו סלון מעוצב טוב?
אשמח גם אם תפנו אותי לאתר טוב שייתן לי רעיונות (לא פינטרסט, כי נמאס).
Masner

Re: עיצוב של סלון אחרי שיפוץ

שליחה על ידי Masner »

ראשית, אל תפחדי מצבעים ותמיד אפשר להתחיל בקטן עם 'חוק מספר 3'. הגבלת פלטת הצבעים ל-3 היא אסטרטגייה מנצחת בכל חלל ומבוססת על הרעיון של מינון וחזרתיות. אז מה עושים?
בחרי 3 גוונים שאת אוהבת ופזרי אותם לפחות 3 פעמים בסלון או כל חלל אחר בבית באמצעות ריהוט אקססוריז וכו'.
לדוגמא, אם בחרת באפור, כחול וצהוב. האפור יכול להופיע כצבע קיר, כורסאות וכריות, הכחול יופיע בספה, בשטיח ובתמונות והצהוב יבצבץ בכריות, בתמונות ובגופי התאורה.
בחירת הצבעים היא גם משימה בפני עצמה. ההמלצה שלי היא לקבל השראה ממגזיני עיצוב, שיטוט באולמות תצוגה ואפילו לדפדף בקטלוגים של אופנה. תתפלאי עד כמה החוקיות של הצבעים מיושמת כמעט בכל זירה עיצובית. בהצלחה ואל תשכחי לשתף בתמונות!!!
שלח תגובה

חזור אל “פורום עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות”