תיקון בבית משותף עקב התראת עירייה

הנחיות גלישה, הרשמה ושימוש בפורומים השונים של האיגוד הישראלי לניהול בתים ומבנים בישראל.
כמו כן משמש כפורום כללי בנושאים שאינם מופיעים בפורומים האחרים.
בניהול שחר כהן, מנהל שחר מערכות מידע ופיתוח אתרים.

מנהל: שחר כהן פורטל בתים

שלח תגובה
Stav
הודעות: 2
הצטרף: 07/11/2022 - 18:48:32

תיקון בבית משותף עקב התראת עירייה

שליחה על ידי Stav »

שלום,
אני בעלת דירה בבניין משותף עם 2 כניסות סה"כ 12 דיירים
חצי מהדיירים בדירות חדר (32 מ"ר) וחצי דירות 2 חדרים (50 מ"ר).
עקב צמחיה שני קירות התוחמים את חצר הבניינים מתפוררים והתקבל מכתב עירייה לתיקון הקירות (סכנה בטיחותית).
בבניין אין וועד בית, אין פרוטוקול, לא נגבים מיסי וועד והבניין לא מתוחזק. עקב מכתב ההתראה מהעירייה נדרש לבצע תיקון בטיחותי ולצורך כך נבחרו דייר מכל כניסה לשמש כנציג ולטפל בנושא.
האם במצב כזה כששלא מדובר בטיפול שוטף או תחזוקה שוטפת של הבניין, האם חלוקת העלות לביצוע התיקון היא שווה בין 12 הדירות או שאמורה להתחלק לפי שטח הדירה?

כמו כן במצב זה, כאשר מוצג מתווה לטיפול בבעיה (שלבי טיפול עלויות וכו') מה נחשב רוב כדי לקבל החלטה ולאשר את המתווה?

תודה
razadv
הודעות: 449
הצטרף: 11/01/2022 - 14:39:59

Re: תיקון בבית משותף עקב התראת עירייה

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

מורנו סעיף 58(א) לחוק המקרקעין אשר לאופן התשלומים - בהתאם לגודל הדירה.
יש לסכם את סך הסכום של השיפוץ ולחלק בהתאם לגודל היחסי של כל דירה.
ככל ועסקינן בדרישת שיפוץ מהעירייה - אין נדרש רוב לביצוע העבודות אלא יש לבצען בהקדם.
אמליץ לקבל עד 3 הצעות מחיר, לכנס ישיבה של כל בעלי הדירות ולקבל החלטה אשר לזהות הקבלן המצבע.
להתחיל לאסוף כספים בהתאם לחלק היחסי של כל דירה (הגדלים מצוינים בנסח הטאבו).
ולבצע את העבודות.

בהצלחה

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
Stav
הודעות: 2
הצטרף: 07/11/2022 - 18:48:32

Re: תיקון בבית משותף עקב התראת עירייה

שליחה על ידי Stav »

היי,
תודה על המענה.
אנחנו רוצים להתקדם עם העלויות לפי שטח.
האם החישוב אמור להיות לפי שטח מגורים או לפי שטח מגורים + הצמדות?

תודה
razadv
הודעות: 449
הצטרף: 11/01/2022 - 14:39:59

Re: תיקון בבית משותף עקב התראת עירייה

שליחה על ידי razadv »

שלום רב,

לפי שטח הדירות ללא הצמדות אלא אם מצוין בתקנון המוסכם אחרת.

בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
בכבוד רב,

רז חיימוביץ, עו"ד
מנהל הפורום
יועץ משפטי באגודה לתרבות הדיור
לייעוץ משפטי נוסף ניתן ליצור קשר בטלפון 072-2791139
שלח תגובה

חזור אל “פורום כללי-מידע והנחיות שימוש בפורום ואתר האיגוד”