על קוסמים ותליינים- מאמר על איציק הקוסם


פרופיל עסקי שירותים מוצעים גלריה צור קשר
 

על קוסמים ותליינים

 

סיפור על קוסם עירוני שהחליט לתלות אנשים (וגם את עצמו) כדי להתפרנס

 

שתי מודעות שנתלו זו לצד זו ברחבי העיר מאירות בוורוד פלורצנסטי ובצהוב עז את עיני העוברים והשבים. האחת מבשרת על מופע הקסמים של קוסם הידוע בכינויו, איציק הקוסם והאחרת מציעה תליית מודעות ופוסטרים ברחבי העיר. שתיהן, כך יכולים חדי העין להבחין, מובילות לאותו אדם בדיוק.

 

"צריך להתפרנס", מסביר איציק הקוסם, איציק מקייס, רווק בן 41 (אם יש לך מישהי להכיר לי אני אשמח), שנפרד לפני 20 שנה מעבודות היום והחליט לקום כל יום ב 11 מאז הספיק להשתלם בבית מדרשם של ציקו ודיקו, המפעילים חנות ובית ספר לקוסמים ברחוב אלנבי, פצח בקרירה כקוסם, ומתמחה בין השאר בקריאת מחשבות, טלקינזיס, טלפתיה, וגם "כיפוף מתכות – כפיות ומסמרים – בכוח המחשבה כמובן" (550 שקל לשעתיים של המופע עצמו ובנוסף: טקס העוגה, טקס הרמת הכיסא, פרסים לילדים ו"יש גם קטעי מעבר מצחיקים בין קסם לקסם"). "אבל זה בסך הכל בידור וכיף וצחוקים וסבבה", מסביר איציק, "עושים את זה למען ההנאה ולא למען הפרנסה".

 

את פרנסתו עושה איציק הקוסם מתליית המודעות של לקוחותיו (מעצבת ציפורניים, מורה לפיתוח קול, חנות מחשבים) על 150 מ-600 לוחות המודעות הציבוריים בעיר. "אני עושה כל יום סיבוב שנמשך שבע שעות, ובודק פעמיים ביום שהמודעה לא התיישנה ושלא תלו עליה מודעה אחרת".

 

איציק מסביר מדוע נדרש איש מקצוע למלאכת תליית המודעות: "יש תולים חובבנים, שזה כל אדם מן היישוב, ויש את התולים המקצועים, כמוני, ויש את השמנים, שני אחים שמנים שהם חברים שלי, ששולטים במקומות עם הגדרות. אבל זו לא מאפיה או משהו. יש ביננו הסכם: הם לא ייתלו על לוחות המודעות ואני לא אתלה על הגדרות".

 

המאמר על איציק הקוסם (על קוסמים ותליינים) נכתב ע"י ליאורה קפלן

 


ציינו הגעתכם מפורטל בתים, חלק מהעסקים המופיעים באתר מעניקים הטבה / הנחה!